Mans Young Living stāsts

Čau! Esmu Daiga Katrīnaun gribu izstāstīt Tev savu ēterisko eļļu stāstu. Iespējams, tajā radīsi atbildes uz saviem jautājumiem par to, vai ir vērts pievienoties Young Living klientu lokam.

Reiz bija...

Pirms pati kļuvu par Young Living klientu, biju lietojusi ēteriskās eļļas jau gadiem ilgi. Pēc profesijas esmu klīniskais un veselības psihologs, līdz ar to mana galvenā interese ir ēterisko eļļu spēja regulēt psihoemocionālos stāvokļus. Esmu arī labos draugos ar aromterapiju.

Ilgu laiku ēteriskās eļļas iegādājos, nepieķeroties nevienam konkrētam ražotājam. Vienīgais, kam sekoju līdzi bija – lai eļļa būtu 100% dabīga. Lietoju tās, galvenokārt, aromatizējot telpu – lampiņā ar svecīti un ūdeni. Atsevišķu ēterisko eļļu pozitīvās īpašības pielietoju arī vieglu saslimšanas simptomu mazināšanai (tējas koku, piparmētru, eikaliptu u.c.).

Skopais maksā trīsreiz

Manas dzīves pavērsiens ēterisko eļļu lietošanā bija vēlme iegādāties difuzoru. Pasūtīju vienu no AliExpress – kvalitāte neapmierināja. Pasūtīju otru no Amazon – tas pats. Atzinusi abus par sūdīgiem esam, nospļāvos un uzrakstīju @viens.piliens, ka vēlos iegādāties Young Living starta komplektu, kurā bez 12 ēteriskajām eļļām un citiem labumiem ietilpa arī difuzors.

Instagram kontam @viens.piliens biju sekojusi līdzi jau labu laiku, un arī sazinājusies par sev aktuālajiem jautājumiem – tā teikt, izošņājusi gaisu – bet, lai patiešām nonāktu līdz pirmajam Young Living pirkumam, man bija vajadzīgs apmēram gads laika, divu draņķīgu difuzoru iegāde, kāpšana pāri izjūtai par pārāk dārgām cenām, savam mūžīgajam skepticismam un aizspriedumiem pret tīkla mārketinga sistēmām.

Kad saņemtais pārspēj gaidīto

Līdz ar minētajām 12 ēteriskajām eļļām un kvalitatīvu difuzoru, kuru lietoju ikdienā un kura iegādi ne mirkli neesmu nožēlojusi, es saņēmu ārkārtīgi daudz vērtīgas informācijas par ēterisko eļļu izmantošanu ikdienā. Līdz ar starta komplekta iegādi es tiku ieaicināta pievienoties Young Living pastāvīgo klientu komūnai, kuras dalībnieki dalās cits ar citu receptēs, ieteikumos, pārdomās (latviešu valodā). Gada laikā par ēterisko eļļu lietošanu es iemācījos vairāk nekā visos iepriekšējos gados kopā – kā paplašināt izmantošanas iespējas, kādas eļļas lietot kādās situācijās, kā viegli pagatavot vienu vai otru kosmētisko līdzekli pašas rokām, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no odu kodumiem, saaukstēšanās un citiem nepatīkamiem ikdienas sīkumiem, kā radīt svētku noskaņu un miera un harmonijas izjūtu mājās.

Tiesa, pie starta komplekta eļļu aromātiem man bija jāpierod. Iepriekš lielākoties biju pirkusi eļļas smaržas dēļ. Savukārt Young Living starta komplekta izveidē, šķiet, domāts vairāk par praktisko pielietojumu – par atbalstu veselībai, par saimniecības darbu veikšanu mājās –, un ne visas eļļas smaržoja tā, kā man gribētos. Tomēr, pamazām, mācoties likt lietā katru no pudelītēm, tās visas ir atradušas savu funkciju arī manā ikdienā.

Young Living manā šodienā

Šobrīd esmu ne vien Young Living klients, bet arī  Essential Rewards programmas dalībnieks, kas nozīmē to, ka pasūtījumu Young Living veicu katru mēnesi (sīkāku informāciju par Essential Rewards lasi zemāk). Programmā iestājos tikai apmēram pus gadu pēc starta komplekta iegādes un produktu testēšanas uz savas ādas.

Papildus ēteriskajām eļļām manā ikdienā ir ienākuši arī citi Young Living produkti. Piemēram, māju tīru ar izslavēto Thieves Household Cleaner, kurš iegūts no dabai draudzīgām izejvielām. Man patīk, un, šķiet, ka arvien vairāk esmu ar mieru palikt kopā ar šo zīmolu.

Ik pa laikam saņemu jautājumus no draugiem un paziņām par Young Living produktu iegādi. Lai gan pagaidām man nav ambīciju kļūt par aktīvu Young Living produktu izplatītāju, tomēr es priecājos ikreiz, kad kāds reģistrējas Young Living sistēmā, izmantojot manu saiti vai kodu (sīkāka informācija zemāk). Došana atmaksājas – es dalos ar informāciju un pretī saņemu komisijas maksu par veiktajiem pirkumiem (win=win).

Ja arī Tu vēlies iepazīt tuvāk Young Living – droši sazinies ar mani (kontakti lapas apakšā)! Varu iepazīstināt ar pamatinformāciju, izvest ekskursijā pa Young Living sistēmām un atbildēt uz Tev interesējošajiem jautājumiem.

Veidosim šo pasauli mierpilnāku, harmoniskāku, dabīgāku un smaržīgāku!

Ja arī Tu vēlies pamēģināt Young Living produktus

Izvēlies vienu no divām pasūtījuma veikšanas formām.

Veic pirkumu kā parastā interneta veikalā!

young living ēteriskās eļļas
 1. Dodies uz Young Living mājas lapu: https://www.youngliving.com/en_EU
 2. Sadaļā “Produkti” atrodi sev interesējošās preces un saliec tās groziņā.
 3. Dodies uz grozu un veic pirkuma apstiprināšanas procesu.
 4. Vietās, kur tiek jautāts Sponsor ID un Enroller ID, ieraksti 28018966
 5. Saņem pasūtījumu dažu dienu laikā!

Iegādājies Young Living starta komplektu!

young living ēteriskās eļļas
 1. Dodies uz Young Living mājas lapu caur šo saiti: https://www.youngliving.com/vo/#/signup/new-start?sponsorid=28018966&enrollerid=28018966&isocountrycode=LV&culture=en-EU&type=member
 2. Izvēlies sev interesējošo Young Living starta komplektu.
 3. Atzīmē ar “YES” vai “NO” – vai iestāsies Essential Rewards programmā (meklē skaidrojumu nedaudz zemāk).
 4. Aizpildi informāciju par sevi, un veic pirkuma apstiprināšanas procesu.
 5. Vietās, kur tiek jautāts Sponsor ID un Enroller ID, ieraksti 28018966
 6. Saņem pasūtījumu dažu dienu laikā!

Plusi un mīnusi

Plusi un mīnusi

young living ēteriskās eļļas

Kas ir Essential Rewards programma?

Būtībā tā ir abonēšanas sistēma – iestājoties Essential Rewards, tu piesakies saņemt Young Living produktus regulāri – reizi mēnesī. Pirkuma summai jāsastāda apmēram € 65, kas atbilst aptuveni 50 PV*.

*PV ir Young Living iekšējā punktu sistēma. Katram produktam atbilst noteikti PV, kas redzami tikai biedriem un atrodas produkta lapā zem cenas.

Essential Rewards plusi

Essential Rewards mīnusi

Kāpēc Young Living?

Young Living ēteriskās eļļas ir 100% dabīgas un tīras. Tās ir augstas kvalitātes, atbilstošas AFNOR un ISO standartiem.

Arī pārējie Young Living produkti (saimniecības preces, kosmētikas un higiēnas produkti, pārtikas preces un uztura bagātinātāji u.c.) tiek ražoti no dabīgas izcelsmes izejvielām.

Mani personīgi (kā izbijušu mārketinga speciālistu) ļoti uzrunā arī Young Living veiksmīgais mārketings. Papildus izkoptajam vizuālajam tēlam ļoti cienu šī zīmola neuzbāzību (kas nav raksturīga piramīdas mārketinga struktūrām) un saturisko bagātību. Mārketinga pieeja vienmēr iet roku rokā ar uzņēmuma vērtībām, un šeit par Young Living uzticamību liecina atvērtība un caurspīdīgums, ko uzņēmums īsteno ne tikai formāli, bet realitātē, piemēram, ikvienam piedāvājot iespēju  apmeklēt Young Living ražotnes visā pasaulē, piedalīties ražas novākšanas un destilācijas procesā.

Mani iecienītākie Young Living produkti

Ne velti Thieves tīrīšanas līdzekļa koncentrāts ir viens no populārākajiem Young Living produktiem. Līdzeklis ir ne vien dabīgs un godam pilda savu tīrīšanas funkciju – tas ir arī ekonomisks. Turklāt, tas samazina pudeļu skaitu uzkopšanas līdzekļu skapītī, jo ir plaši pielietojams.

Piparmētru ēteriskā eļļa ir ļoti praktiski pielietojama – lai aromatizētu gaisu, kad nepieciešams koncentrēties un būt možam; lai novērstu spiediena sajūtu galvā un vieglas galvassāpes; lai mazinātu sliktas dūšas sajūtu u.c. Turklāt tās smarža ir pazīstama un patīkama.

Young Living produktu klāstā ir eļļas, kas atzīmētas ar pluss (+) zīmīti, kas nozīmē to, ka tās (ar atbildību) iespējams lietot arī iekšķīgi. Apelsīnu ēterisko eļļu bieži vien izmantoju kā garšvielu, piemēram, pievienojot pāris pilienus kūkas mīklai.

Tējas koka ēteriskā eļļa jau ilgi ir manā mājas aptieciņā. Tai piemīt antibakteriāla, pretsēnīšu, pretiekaisuma iedarbība, līdz ar to tējas koka ēterisko eļļu var izmantot, piemēram, lai ātrāk atbrīvotos pinnēm, sīkiem apdegumiem, insektu kodumiem, aukstumpumpām u.c.

Produkti ērtākai ēterisko eļļu lietošanai

Telpas aromatizēšana ir vienkāršākais un ērtākais veids kā iekļaut ēterisko eļļu lietošanu ikdienā. Tas prasa tik vien kā ieliet difuzorā ūdeni, iepilināt pāris pilienus ēteriskās eļļas un nospiest starta podziņu. Ātrs un viegls veids kā rūpēties par veselības profilaksi un uzburt vēlamo noskaņu.

Difuzorā vislabāk ir liet destilētu ūdeni, jo tas ļauj difuzoram kalpot ilgāk. Krāna un/vai dzeramais ūdens laika gaitā veidos nogulsnes, kas var apgrūtināt difuzora darbību. Pati destilētu ūdeni pērku degvielas uzpildes stacijās – ērti un pa ceļam.

Lai difuzors kalpotu ilgi, par to ir jārūpējas. Regulāri lietojot, to vēlams iztīrīt vismaz reizi nedēļā. Vienkārši nocel dufuzora vāciņus un iztīri visu ar dezinfekcijas līdzekli. Īpaši rūpīgi apstrādā un notīri metāla sildelemetu difuzora apakšā.

Lai ēteriskās eļļas varētu lietot tieši uz ādas (piemēram, kā rullīti), tās ir nepieciešams atšķaidīt bāzes eļļā, jo tīrā veidā tās var radīt ādas apdegumus (100% tīra ēteriskā eļļa ir augu esence jeb koncentrāts). Pati kā bāzes eļļu visbiežāk izmantoju vīnogu kauliņu eļļu, jo tai faktiski nav smaržas un tā viegli uzsūcas ādā. Bāzes eļļu klāsts ir ļoti plašs.

Lai ēteriskās eļļas varētu lietot kā smaržas vai uzklāšanai uz konkrētas ķermeņa  vietas, piemēram, uz deniņiem galvassāpju gadījumā vai insekta kodumam, neatkarīgi no tā, cik mazu ādas apjomu paredzēts noklāt, darbojas iepriekšminētais princips – attiecīgā ēteriskā eļļa jāsajauc ar bāzes eļļu. To ērti darīt, ja pie rokas ir smaržu rullīši. Piepildi pudelīti ar bāzes eļļu un iepilini tajā 10-15 pilienus ēteriskās eļļas. Ņem vērā, ka eļļu kvalitāte vislabāk saglabājas tumsā (izvēlies tumšās pudelītes). Pati izvēlos pudelītes ar bambusa apvalku – tās gan ļauj uzglabāt eļļu tumsā, gan pasargā pudelīti no plīšanas.

Lai no ēteriskajām eļļām pagatavotu kādu kosmētikas līdzekli (piemēram, serumu sejas ādai), bāzes eļļu iepildi pudelītē ar pipeti, un pievieno apmēram 30 pilienus ēteriskās eļļas. Tiesa, lai to izdarītu, būs jāpašķirsta materiāli un jāiepazīstas ar ēterisko eļļu receptēm, lai saprastu, kuras kombinācijas varētu nākt par labu tieši tavai sejas ādai. Arī pērkot šīs pudelītes, izvēlos ar bambusa apvalku – tās gan ļauj uzglabāt produktu tumsā, gan pasargā no plīšanas.

Lai pagatavotu tīrīšanas līdzekli no Thieves Household Cleaner​ koncentrāta, pretodu līdzekli no ēteriskajām eļļām vai ko citu izsmidzināmu, noderēs pudeles ar izsmidzinātāju (500 ml, 250 ml u.c.). Iepildi pudelē destilētu ūdeni vai kāda auga ziedūdeni un pievieno koncentrātu vai ēteriskās eļļas. Pudeles ar izsmidzinātāju iesaku iegādāties uzreiz vairākas – saimniecībā noder.

Ēteriskās eļļas var pievienot gan jau gataviem higiēnas līdzekļiem (šķidrajām ziepēm, šampūnam, kondicionierim, ķermeņa losjonam u.c.), gan arī sagādāt izejvielas un sākt radīt produktus no jauna. Abos variantos noder dažāda izmēra pudeles ar pumpīti – tās ne tikai ir praktiskas, bet arī rada vizuāli koptu tēlu vannas istabā (vai virtuvē).

Ēteriskās eļļas var izmantot arī dažādu smērīšu pagatavošanai. Piemēram, pagatavot lūpu balzāmu – gatavošanas process prasa vien 15 minūtes, ja sastāvdaļas ir iepriekš sagādātas. Ziedes ērti iepildīt tām paredzētos stikla vai metāla trauciņos (arī šeit iesaku izvēlēties tumšos iepakojumus).

Līdz ar ēterisko eļļu pudelīšu skaita pieaugumu aktualizējas jautājums, kur un kā tās glabāt, un kā nepieciešamības gadījumā tās pārnēsāt? Viens no risinājumiem var būt ēterisko eļļu somiņas iegāde.

Elegants veids kā dažādot ēterisko eļļu lietošanu ikdienā, ir Kanāriju lavas rotaslietu nēsāšana. Kanāriju lava darbojas kā neliels difuzors – tā ilgstoši spēj uzturēt un pamazām izdalīt ēterisko eļļu, kas uzpilināta uz akmens.

Lai neapjuktu neskaitāmo pudelīšu un burciņu klāstā, kas laika gaitā rodas un sakrājas, lietojot ēteriskās eļļas regulāri, tās ieteicams “iezīmēt” – uzlīmēt uz pudelītes informāciju par tās saturu. Labs palīgs organizēšanas procesā var būt neliels uzlīmju printeris, ko ērti saslēgt ar telefonu.

Grāmatas par ēteriskajām eļļām un aromterapiju

Vērtīgi resursi ēterisko eļļu un aromterapijas iepazīšanai

Intervija ar aromterapeiti Initu Krūmiņu par ēterisko eļļu spēju dziedināt psihoemocoinālos stāvokļus. Resurss latviešu valodā.

Savā Instagram kontā mēdzu dalīties ar informāciju par ēteriskajām eļļām un personīgo pieredzi to lietošanā. Saitē visi ieraksti vienkopus. Resurss latviešu valodā.

Manis pašas Young Living Enroller Daigas Ellaby Instagram konts, kurā smelties gan iedvesmu, gan praktiskus padomus. Resurss latviešu valodā.

Saraksts ar ēteriskajām eļļām, ko lietot trauksmes un stresa gadījumos. Informācija no zinātniska avota. Resurss latviešu valodā.

Pētījumu rezultātu analīze par ēteriskajām eļļām, kas tiek izmantotas aromterapijā. Zinātnisks brīvpieejas resurss angļu valodā.

Pētījumu rezultātu analīze par aromterapijas efektiem. Zinātnisks brīvpieejas resurss angļu valodā.

Pētījumu rezultātu analīze par aromterapijas ietekmi uz miega kvalitāti pieaugušajiem un gados vecākiem cilvēkiem. Zinātnisks brīvpieejas resurss angļu valodā.

Bibliometriskā analīze par zinātniskajiem pētījumiem, kas veikti par aromterapiju laika posmā no 1995. līdz 2014. gadam. Zinātnisks brīvpieejas resurss angļu valodā.

Saziņai

Daiga Katrīna
daiga.bitena@gmail.com
Instagram – @daigakatrina

(Visited 1  039 times, 1 visits today)