“Viss notiek ar iemeslu.” “Viss, kas notiek, notiek uz labu.” “Viss notiek tā, kā tam jānotiek.” “Dievs nav mazais bērns.” Šīs un citas frāzes ar līdzīgu jēgu nereti mūs pavada diendienā. Brīžos, kad notikumi iegrozās…
Kas ir maģiskā domāšana?
Maģiskā domāšana ir jēdziens, kas tiek plaši izmantots tādu pasaules izziņas veidu aprakstīšanai, kas neatbilst kultūrā pieņemtajiem un pierādījumos balstītajiem cēloņu-seku sakarību likumiem (piemēram, maģijai, māņticībām, paranormālām parādībām, astroloģijai, reinkarnācijai, dvēselei, garam, apziņas iedarbībai uz matēriju u.c.) (Kiken, 2019, Utināns, 2015)….
Vai viltvārža fenomens ir reāls?
Pēdējos gados par viltvārža fenomenu bijusi pastiprināta interese gan zinātniskajos rakstos, gan populārzinātniskajā literatūrā, un brīžiem šķiet, ka par to raksta visi, kuriem nav slinkums. Ne velti tas ir tā, jo dažādās pētījumu izlasēs 9%…
Individuālisms vs. Individuācija – jeb kādas ir garīgā brieduma pazīmes?
Abi vārdi – gan individuālisms, gan individuācija – apzīmē kļūšanu par individualitāti. Tomēr tikai otrais no tiem norāda uz tādu individualitāti, uz kuru var attiecināt arī vārdus “tapt par sevi”. Ar tapšanu par sevi tiek…
Kāpēc garīguma aktivitātēm labāk izvēlēties klātieni, nevis virtuālo telpu?
Dzīvojam laikmetā, kurā visdažādākā veida aktivitātes virtuālajā telpā ir ikdiena. Iespēja komunicēt, tikties un veikt procesus attālināti, nenoliedzami, rada daudz priekšrocību. Vienlaikus, ir skaidrs, ka sociālie tīkli ir viena no mūsdienu izplatītākajām un arī sociāli…
Kā pilnvērtīgāk atpazīt savas jūtas?
Jau kādu laiku man izrakstīties prasa viena teorija. “Pastāsti par mani!” Tā sauc kaut kur pakauša aizmugurē. Tā ir teorija par četru veidu jūtām, kuras iespējamas katram cilvēkam. Šīs zināšanas par dažādām cilvēku jūtām pie…
Dievišķā piedzīvošana – māņi un mīts vai reāla un katram iespējama pieredze?
Par pēkšņām un/vai mērķtiecīgi izraisītām pieredzēm, kuru laikā tiek uztverta dievišķā klātbūtne, un kuras mēdz satricināt cilvēka dzīvi līdz sirds dziļumiem un ierosināt būtiskas izmaiņas pasaules uztverē un ikdienas dzīvē, liecības ir fiksētas visā rakstītajā…
Kāpēc gribēt glābt otru ne vienmēr ir psiholoģiski veselīgi jeb īsais stāsts par mesijas kompleksu
Piezīme! Termins “mesijas komplekss” nav ne klīnisks termins, ne arī oficiāls diagnozes nosaukums. Taisnību sakot, par to ir ārkārtīgi grūti atrast informāciju psiholoģijas zinātnes literatūrā, jo šis psihes fenomens ir maz pētīts. Kas ir mesijas jeb…